کنفرانس بین المللی کار و کنفرانس سده

108th Session of the International Labour Conferenc

با حضور سران ۴۳ کشور و وزری کار و نمایندگان ۱۸۷ کشور عضو

سازمان ملل و سازمان جهانی کار در ژنو

ویدیویی از کنفرانس بین المللی کار و کنفرانس سده که به‌صورت اختصاصی برای تلویزیون صنعت نفت ارسال شده و در آن اعتراض سامان رضایی، دبیر انجمن صنفی دریانوردان‌ تجاری ایران را به تحریم های آمریکا را می توانید ببینید.

در این اجلاس هر سه بخش دولت ، کارگری و کارفرمایی ایران نسبت به تحریم‌های غیر قانونی آمریکا  اعتراض و بر رعایت اصل چند جانبه گرایی تاکید نمودند.

در دیدار دبیر کل ILO –موضوع‌های زیر از سوي انجمن صنفي دريانوردان تجاري ايران طرح و بررسی شد:

  • کنوانسیون 185 – SID(مدرک شناسایی دریانوردان) که باعث تسهیل در تردد و بازگشت به وطن و امور روادید، دریانوردان خواهد شد.
  • معضل عدم دسترسی دریانوردان ایرانی به بازار کار جهانی و پایان تبعیض ناشی از ملیت و تابعیت.
  • موضوع تحریم و فشار بر جامعه کارگری و کارفرمایی ایران از جمله دریانوردان و شرکتهای کشتیرانی و تاکید بر رعایت چند جانبه گرایی
  • تاکید بر دریانوردی ایمن در آبراههای مهم بین المللی

در کنفرانس بین المللی کار و کنفرانس سده نماینده انجمن صنفي دريانوردان تجاري ايران  در مجمع با حضور سران و نمایندگان کشورهای مختلف از جمله اتحادیه اروپا به تحریم های یک جانبه آمریکا و که در تضاد معاهدات و پیمان های بین المللی متعدد از جمله اصل چند جانبه گرایی  و … اعترضا کرد و همچنین اعتراض شدید به عدم دسترسی دریانوردان ایرانی به بازار کار دریایی بین المللی به واسطه تحریم عای غیر قانونی و ضرورت تدوین مکانیزم عملی جهت رفع این معضل. این اقدام عملی می تواند فتح بابی جهت آغاز فرآیند حمایت از جامعه کارگری ایران در دوران سخت تحریم باشد.

(بازدید 14,301 بار, بازدیدهای امروز 1 )
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفاً دیدگاه خود را درباره این پست به اشتراک بگذاریدx