گزارش اختصاصی از کارگروه تخصصی کارشناسان شورای جهانی نفت (WPC) با موضوع (HSE)

اختصاصی تلویزیون صنعت نفت

تحریم‌ها، واکنش قلدرمابانه آمریکاست

معاون وزیر نفت در امور بین‌الملل و بازرگانی گفت: این تصور که بعضی از کشورها می‌توانند جای خالی نفت ایران را پر کنند، از جنبه‌های گوناگون از جمله از نظر فنی و سیاسی، نادرست است.

امیرحسین زمانی‌نیا صبح امروز (نهم اردیبهشت‌ماه) در کارگروه کارشناسان شورای جهانی نفت (WPC)  با موضوع  (HSE)در محل هتل پارسیان آزادی، با بیان اینکه خلیج فارس تنها در صورتی یک مسیر بین‌المللی انتقال نفت به شمار می‌آید که همه بتوانند از آن استفاده کنند، نه تنها چند کشور، تصریح کرد: دوره‌های سخت مستلزم راهکارهای سخت هستند.

به گفته زمانی‌نیا، طرف‌های اروپایی برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) اکنون باید هزینه‌های لازم برای تحقق سخنان و وعده‌های خود را بپردازند.

معاون وزیر نفت در امور بین‌الملل و بازرگانی با اشاره به موفقیت ایران در پشت سر گذاشتن تحریم‌های مربوط به ملی شدن صنعت نفت در دهه 1950 میلادی، تصریح کرد: به نظر می‌رسد در شرایط دشوار کنونی نیز ایران بتواند از پس تحریم‌ها برآید.

زمانی‌نیا با تاکید بر اینکه تحریم‌های آمریکا علیه صنعت نفت ایران به ثبات بازارهای جهانی نفت آسیب می‌رساند و زندگی را برای مردم ایران سخت‌تر می‌کند، گفت: این تحریم‌ها، مصداق واکنش قلدرمابانه آمریکا به تغییر موازنه قدرت در جهان است.

کشورهای شرکت کننده در این کارگروه شامل انگلیس، هلند، رومانی، آذربایجان، ترکیه و …

گفت‌وگوی اختصاصی تلویزیون صنعت نفت با مهندس مهدی میرمعزی، مدیرعامل هلدینگ گسترش انرژی پاسارگاد

 

 

(بازدید 15,635 بار, بازدیدهای امروز 1 )
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفاً دیدگاه خود را درباره این پست به اشتراک بگذاریدx