وزیر نفت: من آسیب می‌بینم اما ملت سرفراز می‌مانند

چهره های این ویدئو

اختصاصی – بیژن زنگنه در آئین آغاز عملیات اجرایی پتروشیمی اندیمشک: 

اجرای ۶.۵ میلیارد دلار طرح در صنعت نفت

وی در ادامه از اجرای ۶.۵ میلیارد دلار طرح در صنعت نفت خبر داد و گفت: در این شرایط ۶.۵ میلیارد دلار طرح در صنعت نفت را اجرا می‌کنیم که همه منابع مالی آن و همچنین اصل تجهیزات آن از داخل کشور تأمین می‌شود. هدف من هم تولید نفت و هم اشتغالزایی بوده است.

به گفته وزیر نفت نزدیک ۶.۵ میلیارد برای عمران مناطق نفتی صرف خواهد شد که نزدیک به پنج میلیارد دلار آن متعلق به خوزستان است.

برای هر آجری که روی آجر گذاشته می‌شود خون جگر خورده شده

زنگنه با تاکید بر این‌که ما ایستاده‌ایم و مقاومت می‌کنیم، ادامه داد: در حال حاضر نزدیک ۹۵ درصد جمعیت ایران از گاز استفاده می‌کنند. آیا مردم امسال متوجه شدند که زمستان چه‌طور آمد و رفت؟

وی افزود: امسال نزدیک به ۱۰۰ میلیون مترمکعب گاز بیشتر نسبت به سال گذشته استفاده شد. هر آجری که روی آجر گذاشته می‌شود خون جگر خورده شده است.

پتروشیمی ایران در آستانه یک تحول بزرگ است

وزیر نفت با بیان این‌که پتروشیمی ایران در آستانه یک تحول بزرگ قرار دارد، اظهار کرد: سال آینده بیش از نیاز کشور خوراک تولید می‌شود. کل تولید پتروشیمی در حال حاضر ۲۰ میلیارد دلار ظرفیت و ۳۰ میلیون تن است که این میزان ظرف دو سال با اتمام طرح‌های نیمه‌تمام به ۴۵ میلیون تن محصول خالص برای عرضه به بازار می‌رسد.

من آسیب می‌بینم اما ملت ایران نه

زنگنه در ادامه با اشاره به انتقاداتی مبنی بر این‌که اطلاعاتی از سوی وزارت نفت منتشر نمی‌شود، اظهار کرد: من نمی‌توانم بگویم چه‌طور تحریم‌ها را دور می‌زنیم، زیرا به ضرر ملت است. یکسری می‌گویند شما کار نمی‌کنید، اما ما نقشه‌ها را افشا نمی‌کنیم. امروز من آسیب می‌بینم اما ملت سرفراز می‌مانند. ما شبانه‌روز کار می‌کنیم و در حال توسعه صنعت نفت هستیم. حتی سرمایه‌گذار خارجی هم می‌آوریم اما اعلام نمی‌کنیم.

وی ادامه داد: ما هیچ اطلاعی نمی‌دهیم، زیرا دشمن علیه ما استفاده می‌کند. این موضوع به من فشار می‌آورد، اما باید تحمل کنم. این وظیفه من است؛ خانواده شهدا یک عمر تحمل کردند. ما هم چند وقتی تحمل می‌کنیم.

وزیر نفت از راه‌اندازی یک قطب جدید پتروشیمی خبر داد و افزود: یک طرف این قطب اندیمشک و در طرف دیگر لرستان و ایلام قرار دارند. در این محدوده صدها پتروشیمی پایین‌دستی می‌تواند ایجاد شود.

جمع‌آوری گازهای همراه تا پایان دولت

زنگنه با تاکید بر این‌که گازهای همراه تا پایان دولت جمع‌آوری خواهند شد، اظهار کرد: یکی از نکاتی که رهبری از وزارت نفت خواستند جمع‌آوری گازهای همراه بود. انگار طلا سوزانده می‌شود.

به گفته وی، میزان تولید نفت در غرب کارون در سال ۱۳۹۲، ۷۰ هزار بشکه بود که این میزان در حال حاضر ۳۰۰ هزار بشکه است و به زودی به ۱۵۰ هزار بشکه در روز می‌رسد. همچنین میزان تولید از میدان آذر از ۳۰ هزار بشکه به ۶۰ هزار بشکه تا پایان سال ۱۳۹۸ خواهد رسید.

(بازدید 15,314 بار, بازدیدهای امروز 1 )
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفاً دیدگاه خود را درباره این پست به اشتراک بگذاریدx