صنعت نفت، نوک حمله آمریکا به جمهوری اسلامی است

چهره های این ویدئو

اختصاصی – بیژن زنگنه در آئین آغاز عملیات اجرایی پتروشیمی اندیمشک: در حال حاضر با یک جنگ تمام‌عیار درگیر هستیم

وزیر نفت با اشاره به برخی انتقادات که به وزارت نفت مبنی بر این‌که اطلاعاتی از سوی این وزارتخانه منتشر نمی‌شود وارد است، گفت: در حال حاضر فشار بر صنعت نفت بیش از هر زمان دیگری است و من اطلاعات را لو نمی‌دهم؛ این موضوع به من آسیب وارد می‌کند، اما ملت سرافراز می‌مانند.

بیژن زنگنه در آئین آغاز عملیات اجرایی پتروشیمی اندیمشک دلیل حضور خود در این مراسم را ادای دین به مردم اندیمشک عنوان کرد و گفت: من معمولاً به شهرستان‌ها سفر نمی‌کنم، اما امروز به چند دلیل به اندیمشک آمدم یکی از این دلایل این بود که زمانی که طرح اتیلن غرب را تصویب کردیم یکی از پتروشیمی‌هایی که در مسیر این خط قرار داشت پتروشیمی اندیمشک بود که به فراموشی سپرده شد.

وی با اشاره به پیگیری‌های نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: آقای حسن‌وند راه‌اندازی این پتروشیمی را پیگیری کردند و من هم با تأخیر به وجود آمده در عذاب بودم. به همین دلیل حضور یافتم تا این تأخیر جبران شود.

وزیر نفت با تاکید بر این‌که طرح پتروشیمی اندیمشک یک کار نمایشی نیست، ادامه داد: زمان زیادی صرف شد تا پتروشیمی خلیج فارس را قانع کردیم در اینجا سرمایه‌گذاری کند و زمانی که این هلدینگ سرمایه گذاری را پذیرفت خیال من راحت شد و قرار شد بیشترین نیروها را از مردم بومی به کار بگیرند.

صنعت نفت، نوک پیکار آمریکا 

زنگنه در ادامه با تاکید بر این‌که امروز نوک حمله آمریکا به جمهوری اسلامی صنعت نفت است، اظهار کرد: آمریکایی‌ها می‌خواهند دو چیز را از کار بیندازند. نخست آنکه باعث شوند یا ایران نفت خود را نفروشد یا از میزان صادرات نفت ایران کاسته شود و دوم آنکه کاری کنند تا نتوانیم پول نفت را جابه‌جا کنیم، اما آنها با مقاومت ملت نتوانستند موفق شوند.

وی افزود: این مساله مهم است که مردم بدانند در این برهه زمانی بالاترین تحریم‌ها متوجه ما است. من از سال ۱۳۶۲ وزیر بودم و شاهدم هیچ زمانی فشار بر صنعت نفت به اندازه الان نبود.

زنگنه تاکید کرد: ما در حال حاضر با یک جنگ تمام‌عیار درگیر هستیم که تفاوت آن با سایر جنگ‌ها این است که کشته و زخمی ندارد. من همه بمباران‌ها را تجربه کرده‌ام، اما فشاری که الان وجود دارد شدیدتر است تا ما را خفه کند، اما نتوانستند و با حضور رهبری و مقاومت ملت و دولت نخواهند توانست.

اجرای ۶.۵ میلیارد دلار طرح در صنعت نفت

وی در ادامه از اجرای ۶.۵ میلیارد دلار طرح در صنعت نفت خبر داد و گفت: در این شرایط ۶.۵ میلیارد دلار طرح در صنعت نفت را اجرا می‌کنیم که همه منابع مالی آن و همچنین اصل تجهیزات آن از داخل کشور تأمین می‌شود. هدف من هم تولید نفت و هم اشتغالزایی بوده است.

به گفته وزیر نفت نزدیک ۶.۵ میلیارد برای عمران مناطق نفتی صرف خواهد شد که نزدیک به پنج میلیارد دلار آن متعلق به خوزستان است.

(بازدید 15,290 بار, بازدیدهای امروز 1 )
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفاً دیدگاه خود را درباره این پست به اشتراک بگذاریدx