آیین تکریم و معارفه در هلدینگ خلیج فارس

تلویزیون صنعت نفت بررسی می کند

مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج‌ فارس

گلی: مهندس ربیعی، گفتمان جهاد در صنعت را ترویج کرد/ عبادزاده: با مدیران از فردای پس از مسئولیت، به چشم خطاکار برخورد می‌شود/ امین‌نژاد: در دوره ربیعی، هلدینگ خلیج فارس مرزهای بین بالادست و پایین‌دست را از بین برد/ دستیار مهندس بیات: ما هم خوش استقبالیم هم خوش بدرقه

علی عسکری مدیر جدید هلدینگ خلیج فارس در مراسم معارفه خود:
پتروشیمی، راه برون‌رفت کشور از مشکلات اقتصادی است/ افزایش سودآوری گروه صنایع پتروشیمی خلیج‌ فارس، هدف اول ماست/ مقامات سطح بالای کشور باید در قیمت‌گذاری خوراک پتروشیمی‌ها دخیل باشند/ تکمیل زنجیره ارزش و به‌ویژه توسعه صنایع پایین‌دستی اولویت ماست/ باید جایگاه سهام گروه در بازار سرمایه را ارتقا دهیم.

مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج‌ فارس، پتروشیمی را راه برون‌رفت کشور از معضلات و مشکلات اقتصادی خواند و گفت: معقتدم کار در هلدینگ خلیج‌ فارس، جهاد فی سبیل الله است.
به گزارش روابط عمومی گروه صنایع پتروشیمی خلیج‌ فارس، دکتر عبدالعلی علی عسکری در مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌ فارس، در ابتدا با پاسداشت یاد و خاطره همه شهدای انقلاب به‌ویژه شهدای مدافع حرم و شهید سردار حاج قاسم سلیمانی از زحمات هیئت‌مدیره و مدیرعامل پیشین تشکر کرد.
وی گفت: از تلاش‌های مدیر عامل و اعضای هیئت‌مدیره در مدت دوران تصدی مسئولیت در گروه صنایع پتروشیمی خلیج‌ فارس تشکر می‌کنم از جمله مهندس رحمتی که از دوستان صمیمی و قدیمی بنده هستند و برادر عزیزم مهندس جعفر ربیعی که سال‌های سال است با ایشان آشنایی دارم و برای آن‌ها آرزوی موفقیت دارم.
علی عسکری در ادامه با عرض سلام و خدا قوت به همه کارگران، کارکنان و مهندسان گروه صنایع پتروشیمی خلیج‌ فارس در اقصی نقاط کشور، اظهار داشت: از این عزیزان و مدیران عامل پرتلاش و متخصص گروه که مجتمع‌های پتروشیمی را با بالاترین استانداردها مدیریت می‌کنند تشکر می‌کنم، شما در جنگ اقتصادی و فناورانه، غیرتمندانه و اخلاق‌مدارانه در عرصه حاضر بودید و چرخ‌های این صنعت را تا امروز چرخاندید و شما را پهلوانان و قهرمانان عرصه جنگ اقتصادی می‌دانم.
مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌ فارس تصریح کرد: پتروشیمی مزیت اصلی این ملت است و با جهاد شما امروز به این جایگاه رسیده و حرکت شتابان رو به جلوی آن ادامه دارد. هلدینگ خلیج‌ فارس در این میان یک گوهر است و امیدواریم این گوهر در آینده بیشتر بدرخشد و اگر امروز در جایگاه ۳۷ جهان و رتبه دوم خاورمیانه است، باید با توسعه دانش فنی و روش‌های دیگر از جمله تجمیع ظرفیت‌های پتروشیمی کشور به رتبه اول خاورمیانه برسیم و در رده‌های بالای این جدول در سطح بین‌المللی قرار بگیریم.
وی ادامه داد: در همین رده‌بندی، شرکت‌هایی را می‌بینیم که در اروپا هستند و خودشان دارنده منابع خوراک پتروشیمی نیستند، اما با فرآوری محصولات بالادستی پتروشیمی‌های سایر کشورها، محصولات ارزشمندی تولید می‌کنند و درآمدهای 70 میلیاردی و 100 میلیارد دلاری دارند.
علی عسکری همچنین با بیان اینکه امروز ۴ هزار محصول پتروشیمی در دنیا وجود دارد، گفت: ما باید با تلاش و جهاد در صنعت پتروشیمی و به‌ویژه هماهنگی و توسعه میان بالادستی، میان دستی و پایین‌دستی در صنعت پتروشیمی به بازارهای جدیدی در این صنعت نفوذ کنیم.
مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس در بخش دیگری از سخنان خود به سهم بیش از ۱۲ درصدی این گروه از بورس اشاره و تصریح کرد: بورس یکی از مسائل مهم حیات اقتصادی کشور است که با حاکم شدن آرامش و بازگشت اعتماد مردم به بورس و همچنین حاکم شدن شفافیت و صداقت و البته اخلاق‌مداری در بازار سرمایه شاهد آن خواهیم بود که مردم سرمایه‌های خود را به بورس خواهند آورد، چراکه نتیجه آن رشد اقتصادی کشور است و البته مدتی است بورس متأثر از تحولات اجتماعی، اقتصاد و تحریم در شرایط مطلوبی نیست.
وی با بیان اینکه گروه محصولات شیمیایی یکی از محرک‌های اصلی در بورس است، اظهار داشت: اگر در این گروه که سرآمد آن نماد فارس و شرکت‌های تابعه آن است، خلق سود بیشتری صورت گیرد، طبیعتاً به حرکت مؤثر و مثبت بورس و جلب اعتماد مردم کمک می‌کند و البته در این صنعت، مسائلی از جمله برخی قیمت‌گذاری‌ها بخصوص در نرخ خوراک وجود دارد که تأثیر مستقیمی روی سودآوری شرکت‌های پتروشیمی دارد و من معتقدم با توجه به جایگاه مهم صنعت پتروشیمی باید مقامات سطح بالای کشور در این قیمت‌گذاری‌ها دخیل باشند.
علی عسکری در ادامه ضمن تشکر از آقایان مهندس بیات، مهندس شاه میرزایی و دکتر خجسته مهر گفت: به صورت ویژه از وزیر محترم نفت جناب آقای مهندس اوجی که حامی صنعت پتروشیمی و هلدینگ هستند و همچنین به‌صورت خاص از آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور محترم که به صنعت نفت و گاز و پتروشیمی توجه ویژه دارند و همچنین جناب آقای دکتر مخبر معاون اول رئیس‌جمهور که حامی صنعت پتروشیمی هستند، تقدیر و تشکر می‌کنم.
وی سپس به جملات طلایی مقام معظم رهبری در جمع کارکنان صنعت نفت و پتروشیمی اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار فرمودند کاری که در این صنعت عظیم دارد انجام می‌گیرد، یک جهاد است. کار خودتان را جهاد فی‌سبیل‌اللَّه بدانید؛ احساس خستگی نکنید و بدانید جهاد فی‌سبیل‌اللَّه وعده الهی بر پیروزی آن است.
مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج‌ فارس تصریح کرد: پیرو بیانات رهبری، معقتدم کار در هلدینگ خلیج‌ فارس، جهاد فی سبیل الله است.

 

#هلدینگ خلیج فارس #شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

(بازدید 6698 بار, بازدیدهای امروز 1 )
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
سامان محمدی

ان شاالله هرکجا میرن موفق باشن.
انسان شریفی هستند.

0
لطفاً دیدگاه خود را درباره این پست به اشتراک بگذاریدx