روسیه وضعیت بازار نفت را پیچیده خواند

به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»: “الکساندر نوواک” وزیر انرژی روسیه معتقد است که گروه کشورهای اوپک در شرایط پیچیده کنونی بازار جهانی نفت، ضروری است تا علائمی درباره آمادگی خود برای اقدام قاطع در راستای ایجاد ثبات را ارسال کنند.

نوواک در حاشیه نشست وزرای انرژی کشورهای اوپک در وین گفت: «ما امیدواریم که پس از تجزیه و تحلیل دقیق وضعیت کنونی، بتوانیم به توافق کلی در رابطه با شکل همکاری‌های خود، از جمله هماهنگی اقدامات مشترک در زمینه تولید و تقاضا، دست یابیم.» به عقیده وی، اوضاع بازار جهانی نفت در حال حاضر پیچیده است و امکان افزایش تقاضا در سه ماه اول و دوم سال 2019 وجود دارد.

وزیر انرژی روسیه همچنین قیمت پیش‌بینی شده 56-55 دلار در ازای هر بشکه نفت را هم برای تولیدکنندگان نفت و هم برای مصرف کنندگان، متوازن نامید و یادآور شد که این وضعیت شرایط را برای توسعه صنایع نفت فراهم کرده، بدون آنکه تولید بیش از اندازه‌ای وارد بازار شود و در عین حال منجر به کمبود نفت در بازار جهانی نیز نخواهد شد.

لازم به یادآوری است که روز پنج شنبه و جمعه هفته گذشته، تمامی شرکت کنندگان در توافقنامه مربوط به حل و فصل مشکل استخراج نفت در چارچوب اوپک در وین گردهم جمع شدند تا تغییر شاخص‌های تاثیر گذار بر بازار نفت را بررسی کرده و تصمیم بگیرند که به چه شکل به همکاری‌های آتی خود ادامه دهند.

در حال حاضر 15 کشور عضو اوپک و ده کشور غیرعضو آن از جمله روسیه، در این توافقنامه مشارکت دارند. آنها در پایان مذاکرات دو روزه خود موافقت کردند که میزان استخراج نفت را در مجموع به 1.2 میلیون بشکه در شبانه روز کاهش دهند که در این بین سهم اوپک 800 هزار بشکه است.

(بازدید 15,253 بار, بازدیدهای امروز 1 )
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفاً دیدگاه خود را درباره این پست به اشتراک بگذاریدx