دکتر حسن روحانی در مراسم افتتاح فاز ۳ پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس: افتتاح پالایشگاه ستاره خلیج فارس؛ موفقیت یک ملت

دکتر حسن روحانی در مراسم افتتاح  فاز ۳ پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس:

افتتاح پالایشگاه ستاره خلیج فارس؛ موفقیت یک ملت

.

روحانی با بیان اینکه شرایط، شرایط عادی نیست، اما بدانید که ما در این جنگ پیروز خواهیم بود، گفت: شک نکنید که اگر ما متحد باشیم، دشمن وادار به عقب‌نشینی می‌شود.

رئیس جمهوری افتتاح پالایشگاه ستاره خلیج فارس را به معنای موفقیت ملت و دولت دانست و افزود: این موفقیت با همکاری، اتحاد و جهاد شبانه‌روزی وزارت نفت، مهندسان و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) انجام شده است و آنچه آفریده شده، افتخار ملت ایران است.

وی با تبریک به ملت بزرگ ایران، صنعت نفت، سپاه پاسداران، مهندسان، کارگران و تلاشگران در صنعت نفت ادامه داد: شما بودید که در زمان جنگ، نفت تولید و صادر کردید و سوخت مورد نیاز را در شرایط جنگ تأمین کردید و امروز در شرایط جنگ اقتصادی دلاورانه ایستاده‌اید.

به گفته رئیس جمهوری، باید به خودمان ایمان بیاوریم و قدرت خودمان را باور کنیم. اگر این باور در کشور ایجاد شد ما به همه قله‌های موفقیت و پیروزی دست می‌یابیم.

 

توسعه ادامه دارد

رئیس جمهوری با اشاره به اینکه تولید بنزین در سال‌های اخیر نه تنها از لحاظ کمی، بلکه از لحاظ کیفی نیز با افزایش همراه شده است، ادامه داد: پارسال افزایش تولید بنزین پالایشگاه بندرعباس از روزانه ۸ میلیون لیتر به ۱۲ میلیون لیتر را شاهد بودیم و امروز پروژه افزایش کیفیت بنزین تولیدی این پالایشگاه به یورو ۵ را افتتاح کردیم.

رئیس جمهوری با اشاره به اینکه برای نخستین بار در زمان جنگ، صادرات نفت ایران از پایانه خارک در مهرماه یا آبان‌ماه سال ۶۴ به‌طور کامل و به مدت سه هفته قطع شد، گفت: اما با تلاش‌های انجام شده توانستیم در طول مدت جنگ تحمیلی نفت را صادر کنیم.

روحانی با بیان اینکه در طول جنگ، مهندسان و کارکنان صنعت نفت بودند که صنعت نفت و پالایشگاه‌ها را سرپا نگه داشتند، اظهار کرد: در جنگ تحمیلی عراق علیه ایران باوجود آنکه همه دنیا به صدام کمک کرد، اما ما روی پای خودمان ایستادیم و صنعت نفت را اداره کردیم؛ البته که کار سختی بود.

وی با اشاره به اینکه مردم در زمان جنگ روزهایی سختی داشتند، اما عقب‌نشینی نکردند و سر فرود نیاوردند، گفت: مردم در آن زمان امام را تنها نگذاشتند و همه به میدان آمدند.

(بازدید 15,704 بار, بازدیدهای امروز 1 )
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفاً دیدگاه خود را درباره این پست به اشتراک بگذاریدx