پارک اوره رزینی در لردگان احداث می شود

تلویزیون صنعت نفت تقدیم می کند

توافقنامه احداث پارک اوره رزینی فی مابین اقبال عباسی استاندار استان چهارمحال و بختیاری، حسین بامیری نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی، رسول اشرف¬زاده مدیرعامل شرکت گروه پتروشیمی سرمایه¬گذاری ایرانیان، سجاد رستمی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان چهارمحال و بختیاری و محسن محمودی مدیرعامل شرکت کودشیمیایی اوره لردگان امضاء شد
استاندار چهارمحال و بختیاری در حاشیه این نشست از اهمیت این اتفاق مهم در حوزه سرمایه گذاری و اشتغال زایی گفت و تصریح کرد : ایجاد پارک اوره رزینی باعث اشتغال¬زایی برای ۲ هزار و۸۶۰ نفر بطور مستقیم و ۵ هزار ۲۰۰ نفر بطور غیرمستقیم می¬شود.
رسول اشرف زاده مدیر عامل پترول نیز تصریح کرد: احداث پارک اوره رزینی با هدف تکمیل زنجیره ارزش اوره تولیدی تعریف شده است که با توجه به نوع محصولات تولیدی، حجم سرمایه¬گذاری و ظرفیت آنها با همکاری بخش خصوصی اجرا خواهد شد.
وی گفت : یکی از سیاست¬های اصلی هلدینگ خلیج¬فارس و پترول توسعه صنایع تکمیلی و احداث پارک¬های صنعتی پایین دستی است که با هدف تکمیل زنجیره ارزش ایجاد اشتغال پایدار، جلوگیری از واردات برخی محصولات، خروج ارز از کشور، رونق تولید و شکوفایی اقتصاد منطقه و استفاده از سرمایه¬های بخش خصوصی اجرا می-شود. در همین راستا یک طرح توسعه¬ای کریستال ملامین به ظرفیت ۴۰ هزار تن و یک پارک صنعتی اوره رزینی با ظرفیت ۱۱۵ هزارتن در حال اجرا است که طرح گریستال ملامین لردگان با سرمایه گذاری ۵۰ میلیون دلار توسط پترول اجرا می گردد و تا حالا ۲۷ درصد پیشرفت داشته است ولی پارک اوره رزینی با همکاری بخش خصوصی اجرا خواهد شد.
امروز هیات امنای احداث پارک مذکور با حضور استاندار، مدیرکل صنعت و معدن و تجارت استان و مدیرعامل های شرکت¬های پترول و لردگان تشکیل تا فرآیند شناسایی سرمایه¬گذاران بخش خصوصی آغاز گردد.
پارک اوره رزینی با هدف احداث ۶ زون و ۴۵ واحد با ظرفیت ۱۱۵ هزارتن و سرمایه¬گذاری حدود ۲۰ هزار میلیارد ریال از سوی بخش خصوصی احداث می¬شود که شرکت پترول نیز سهامدار این طرح خواهد بود
با احداث پارک اوره رزینی در لردگان ۱۹ محصول پایین دستی شامل انواع کودهای شیمیایی، انواع پلاستیک¬ها، سیستم¬های آلاینده خودروها و … تولید خواهد شد.

(بازدید ۴۲۳۶ بار, بازدیدهای امروز ۱ )
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفاً دیدگاه خود را درباره این پست به اشتراک بگذاریدx
()
x