گزارش مجمع عادی ساليانه پتروشیمی آبادان

تلویزیون نفت تقدیم می کند

واحد ۶۰۰ پتروشیمی آبادان در مدار تولید قرار گرفت

سال ۹۹ سال سوددهی پتروشیمی آبادان خواهد بود

واحد ۶۰۰ شرکت پتروشیمی آبادان از شرکتهای تابعه هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی شستا (تاپیکو)، که در آتش‌سوزی تیرماه ۹۷ از مدار خارج شده بود، پس از بازسازی با ظرفیت ۵۰ درصد در مدار تولید قرار گرفت و تا هفته های آینده تولید پی.وی.سی در این مجتمع پتروشیمی به ۱۰۰ درصد ظرفیت خواهد رسید.

مدیرعامل پتروشیمی آبادان در مجمع عادی عمومی سالانه این شرکت، با اعلام این خبر گفت: در سال مالی ۹۸ بازسازی و نوسازی واحد ۶۰۰ که در آتش سوزی از مدار تولید خارج شده بود با موفقیت به اتمام رسید و همچنین تعمیرات اساسی واحد ۱۰۰۰ و اورهال تمام واحدها نیز در این سال عملیاتی شد.

محسن علوی عطاآبادی گفت: همچنین، توانستیم از دیگر بخش های مازاد تولید محصولاتی همچون DDB و محصولات میانی همچون EDC و عرضه به بازار بخش مهمی از هزینه های خود را تا مهرماه ۹۸ پوشش دهیم.

وی ادامه داد: در سال مالی ۹۸ افزایش سرمایه ۲۰۰ میلیارد تومانی را در دستور کار داشتیم و سرمایه را از ۳۵۲ میلیارد تومان به ۵۵۲ میلیارد تومان افزایش دادیم که پس از ثبت نهایی این افزایش سرمایه از شمول ماده ۱۴۱ خارج خواهیم شد و برنامه افزایش سرمایه جدیدی از محل آورده نقدی سهامداران نیز در ذیل تعریف پروژه های ۲۸ گانه بهبود تولید در دست پیگیری است.

علوی گفت: در برنامه داریم تا سال ۱۴۰۴ مجموعه پتروشیمی آبادان چابک شده و به شرکتی نوآور در تولید محصولات پلیمری و پایین دستی تبدیل خواهیم شد.

وی در ادامه گفت: اقدامات بهبود عملکرد و خروج از زیان را نیز عملیاتی کردیم که مهمترین آن راه اندازی واحد ۶۰۰ بود و در ادامه با اجرای طرح‌های توسعه‌ای، تولید روزانه ۱۸۰ تن پی.وی.سی ۲۱ تن دی.دی.بی و ۴۵ تن کاستیک را در دستور کار داریم.

وی خاطرنشان کرد: پیش بینی می‌کنیم در مجموعه پتروشیمی آبادان ماهانه بیش از 75 میلیارد تومان فروش را داشته باشیم که این میزان فروش منتج به بیش از 13 میلیارد تومان سود عملیاتی خواهد شد و با یاری خدا امسال خواهیم توانست شرکت را به سوددهی برسانیم.

مدیرعامل پتروشیمی آبادان همچنین در خصوص برنامه‌های احیا و خروج از زیان شرکت، گفت: در بخش تولید مهمترین برنامه اجرای پروژه گازکوب است که میزان گاز خوراک پالایشگاه را روازنه از ۱۲۰ تن به ۲۰۰ تن ارتقا داده و تولید مجتمع را به ۶۰ هزار تن افزایش می‌دهد.

علوی گفت: از دیگر برنامه‌های اقدامی این شرکت برای احیاء و خروج از زیان، بازسازی و احیای ظرفیت های تولید در واحدهای کلیدی همچنین واحد کلر الکالی است که با این برنامه به افزایش تولید کاستیک و EDC و همچنین کاهش وابستگی به واردات EDC در شرکت منجر می شود.

(بازدید 2942 بار, بازدیدهای امروز 1 )
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفاً دیدگاه خود را درباره این پست به اشتراک بگذاریدx