ایرانول

ایران در تولید هگزان خودکفا شد – اختصاصی

تلویزیون نفت تقدیم می کند

با فرمان رئیس‌جمهوری و از طریق ویدئوکنفرانس

بهره‌برداری از طرح تولید هگزان پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند

گزارش اختصاصی پترولیوم تی وی از مراسم بهره برداری طرح تولید هگزان پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند اراک با فرمان رئیس‌جمهور و از طریق ویدئوکنفرانس

طرح تولید هگزان پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند اراک با ظرفیت تولید بیش از ۱۹۰ هزار لیتر محصول نرمال هگزان با فرمان رئیس‌جمهور و از طریق ویدئوکنفرانس به بهره‌برداری رسید.

 با اجرای این طرح مبتکرانه و همزمان با سال جهش تولید، سالانه ۵۰ هزار تن نرمال هگزان در پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند تولید خواهد شد که با توجه به این که این محصول تاکنون از خارج کشور وارد می‌شده است، صرفه‌جویی سالانه معادل ۳۰ میلیون دلار برای کشور به همراه خواهد داشت.

محصول نرمال هگزان در صنایع پتروشیمی برای تولید گریدهای پلیمری و در صنایع غذایی (روغن کشی) کاربرد دارد و با اجرای یک طرح خلاقانه در پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند اراک، از بهمن ماه سال گذشته (۹۸) تولید آن آغاز شده است.

نیاز صنایع کشور به محصول نرمال هگزان سالانه ۳۰ هزار تن است که با توجه به ظرفیت تولید ۵۰ هزار تنی این محصول، امکان صادرات سالانه ۲۰ هزار تن نرمال هگزان در کشور فراهم شده است که این امر در سال جهش تولید، گام مهمی در خودکفایی کشور در تولید فرآورده‌های نفتی به شمار می‌رود.

محصول نرمال هگزان با قابلیت تولید در دو گرید پلیمری و غذایی در بورس انرژی نیز عرضه می‌شود.

(بازدید ۲۰۶۷ بار, بازدیدهای امروز ۱ )

دیدگاه خود را وارد نماید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *