بومی سازی تکنولوژی‌های روز دنیا – اختصاصی

گفت و گوی اختصاصی تلویزیون نفت با مهندس رضایی، مدیر فروش شرکت نفت و گاز سرو در حاشیه همایش و نمایشگاه تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی با تمرکز بر شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس

شرکت دانش بنیان توسعه صنایع نفت و گاز سرو

شرکت دانش بنیان توسعه صنایع نفت و گاز سرو (نفت و گاز سرو) با مشارکت بخش خصوصی و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (IDRO) در سال ۱۳۸۳ شروع به فعالیت نموده است که از آن زمان تا کنون در زمینه های تحقیق و تولید انواع کاتالیست های صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و صنعت فولاد و نیز طراحی و اجرای واحد های GTL (تولید نفت مصنوعی) موفقیت های چشم‌گیری کسب نموده است.

با توجه به توانمندی شرکت دانش بنیان نفت و گاز سرو در حوزه تحقیق و توسع، این شرکت صاحب دانش فنی تمام کاتالیست های تولیدی خود است ، کلیه محصولات تولیدی این شرکت تحت برند SARV تولید میگردد.
درحال حاضر شرکت نفت و گاز سرو با تکیه بر دانش فنی خود، به عنوان مرجع اصلی تولید و تامین کاتالیست برای مجتمع های پتروشیمی، پالایشگاهی و فولادی کشور به شمار می آید که تاکنون توانسته است بخش بزرگی از نیاز بازار کشور را برطرف نماید. همچنین این شرکت به عنوان تنها شرکت صاحب دانش فنی ساخت و احداث واحدهای پالایشگاهی GTL در ایران فعالیت شناخته می شود.
این شرکت با مجهز بودن به کادر فنی متخصص در حوزه های کسب دانش فنی و ساخت تجهیزات صنعت کاتالیست و مجهز بودن به پیشرفته ترین تجهیزات تحقیقاتی و آزمایشگاهی و در اخیتار داشتن بیش از ۲۵۰ پرسنل هر سال به معرفی محصولات بومی سازی شده می پردازد.
محصولات شرکت توسعه صنایع نفت و گاز سرو باعث گردید تا ایران به جمع معدود کشورهای تولید کننده کاتالیست در جهان پیوسته و تولید این محصولات را از انحصار خارج نماید و در حال حاضر شرکت دانش بنیان نفت و گاز سرو پرچمدار صنعت کاتالیست ایران شناخته می شود.
این شرکت در زمینه های تولید انواع کاتالیست های مورد استفاده صنایع مذکور و ارائه خدمات مهندسی در این زمینه، طراحی و احداث واحدهایGTL و نیز اجرای پروژه‌های تحقیقاتی و EPC صنایع نفت و گاز فعالیت می‌نماید.

سیستم مدیریت یکپارچه

شرکت توسعه صنایع نفت و گاز سرو سیستم مدیریت یکپارچه و کارآمدی راجهت خلق ارزش پایدار و اجرای موفقیت آمیز استراتژی ها و اهداف پایدار خود تحت الزامات مختلف در سطح بین المللی و مکانیسم های کنترلی آنها به شرح ذیل به کار گرفته است که در این زمینه موفق به اخذ گواهی استانداردهای مدیریت یکپارچه از مرجع معتبر بین المللی AGS امریکا شده است.

ISO 9001:2015

ISO/TS 29001:2010

ISO 14001:2015

ISO 45001:2018

ماموریت

مأموریت اصلی شرکت نفت و گاز سرو به عنوان یک شرکت دانش بنیان تولیدی، ارائه خدمات فرآیندی شیمیایی- صنعتی با استفاده از تولید کاتالیست و ارائه خدمات فنی مهندسی است.

این شرکت حرکت در مسیر دانش را فلسفه بنیادین خود قرار داده و هرگز از مسیر بسط و توسعه دانش به منظور ارائه خدمات فرآیندی شیمیایی- صنعتی خارج نخواهد شد. هدف بنیادین شرکت، استفاده از دانش برای توسعه صنعتی کشور (توسعه کسب و کار مشتریان و جوامع آنها) است و در این راه محصولات خود را در قالب انواع کاتالیست های صنعتی با هدف تسهیل و تسریع فرآیند، ارائه خدمات فنی و مهندسی، خدمات آزمایشگاهی، تدوین و تولید دانش فنی و همچنین ساخت و فروش تجهیزات صنعتی به مشتریان خود در صنایع فولاد، نفت، گاز و پتروشیمی و سایر صنایع مرتبط ارائه می نماید.

شرکت نفت و گاز سرو همواره در تلاش است تا با بهره گیری از دانش روز جهان و بسط و توسعه آن توسط متخصصان و دانشمندان مجرب ایرانی، بهترین ارزش افزوده ممکن را برای ذینفعان خود فرآهم آورد و خود را متعهد می­داند که در راستای تعالی مشتریان خود کوشش نماید، و خلق ارزش افزوده برای مشتریان را مقدم بر فعالیت­های اقتصادی می­داند.

این شرکت علاوه بر داخل کشور، خدمات خود را به کشورهای همسایه، حوزه CIS و خاورمیانه و شمال آفریقا نیز ارائه می­کند و باور دارد که بهترین روش برای نهادینه کردن اقتصاد مقاومتی، توسعه صادرات دانش بنیان است.

ارزش های بنیادین شرکت نفت و گاز سرو در راستای انجام این ماموریت عبارتند از:

 • مسئولیت پذیری و پاسخگویی در قابل عملکرد
 • حفظ بهبود مستمر، یادگیری فرآگیر و نوآور بودن
 • تلاش در جهت توسعه پایدار اقتصاد کشور
 • تضمین امنیت و کیفیت محصولات
 • احترام به محیط زیست (دوستدار محیط زیست)
 • تکریم کارکنان به عنوان سرمایه اصلی سازمان
 • رضایتمندی مشتریان و سایر ذینفعان
 • بهره وری مستمر و تعالی عملکرد
 • احترام به قوانین و انضباط سازمانی با حفظ اخلاق حرفه ای
 • بومی سازی تکنولوژی های روز دنیا

خط و مشی یکپارچه

شرکت دانش بنیان توسعه صنایع نفت و گاز سرو با هدف ایجاد تحول در بخش تخصصی طراحی و اجرای واحد هایGTL  (تولید نفت مصنوعی) و دستیابی به دانش های نوین طراحی و تولید کاتالیست در سال ۱۳۸۳ تاسیس شد. این شرکت با بکارگیری سطح بالای تحقیق و توسعه در فناوری و نیروی انسانی متخصص و استفاده از روش های نوآورانه، به عنوان پیشگام تولید کننده کاتالیست در حوزه فولاد، پتروشیمی و پالایش و تنها دارنده دانش فنی طرح های GTL در ایران شناخته شده و با استعانت از آنها معتبرترین تاییدیه ها را به ارمغان آورده است .

به عنوان یکی از مولفه های ضروری نیل به اهداف کلان مشخص شده در خطوط استراتژیک سازمان، از سیستم ها و فرآیندهای جهانی و سیستم مدیریت جهت حصول اطمینان از توسعه پایدار کسب و کار، ایجاد موقعیت های پیشرو در حوزه ی فعالیت، فرهنگ سازی تعالی عملکرد، محدود نمودن تاثیرات کسب و کار در محیط زیست، بهداشت و ایمنی بهره برداری شده است. عملکرد سیستم اندازه گیری مدیریت و ریسک، طی بررسی مدیریت سالیانه به طور مداوم پایش و صحه گذاری شده و به منظور شناسایی و تعیین پتانسیل های بهبود، ارزیابی می شود. 

دستیابی به چشم انداز و تحقق ماموریت از طریق ارزش آفرینی و کسب سود برای ذینفعان، سازمان خود را ملزم به تلاش در محور های ذیل می داند

 1. توجه خلاقانه به نیاز های حال و آتی مشتریان
 2. ارزش آفرینی پایدار و سود آوری بلند مدت سهامداران
 3. تحکیم جایگاه سازمان به عنوان یک شرکت معتبر ملی و فرا منطقه ای
 4. ایجاد فرصت تعامل، کار گروهی و خلاقیت و نوآوری در تمام رده های سازمان
 5. انجام اقدامات کارآمد و اثربخش پایدار محیط زیست

افتخارات

تقدیرنامه دوستاره تعالی EFQM سازمان – ۱۳۹۶

گواهی تعالی به کیفیت EFQM از سوی سازمان مدیریت صنعتی- ۱۳۹۵

برگزیده جشنواره خوارزمی از سوی ریاست جمهوری– ۱۳۸۸

برگزیده برترین شرکت پژوهشی کشور از سوی وزارت صنایع – ۱۳۸۹

برگزیده برترین شرکت دانش بنیان کشور از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری – ۱۳۹۵

برگزیده برترین تولیدکننده روز صنعت از سوی وزارت صنایع – ۱۳۹۶

برگزیده برترین محصول تولیدی سال کشور از سوی وزارت صنایع – ۱۳۹۳

برگزیده برترین شرکت شهرک های صنعتی ایران – ۱۳۹۴،۱۳۹۵،۱۳۹۶

(بازدید ۲۵۶۹ بار, بازدیدهای امروز ۱ )

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of